Domov

Táto iniciatíva európskeho občana žiada, aby obaly na všetky potravinárske výrobky obsahovali povinné označovanie, aby sa naznačiť, či výrobky sú mäso/vegetarián/vegan. To pomôže "informovať výber" pre spotrebiteľov v celej Európe.

Podpísať petíciu LabelVeg

Vegánske, vegetariánske a Flexitarian životný štýl voľby sú prospešné pre ľudské zdravie, znížiť vplyv na životné prostredie a pomáhajú chrániť dobré životné podmienky zvierat. Existuje mnoho dôvodov, prečo sa ľudia môžu rozhodnúť znížiť svoju spotrebu živočíšnych produktov; etické, environmentálne, náboženské a zdravie-lepšie označovanie potravín pomôže ľuďom, aby sa informované rozhodnutia o ich strave a životnom štýle.

V rámci Európskej únie je 24 úradných jazykov, výrobcovia môžu zvyčajne len niekoľko jazykov do svojich výrobkov. EÚ umožňuje voľný pohyb osôb, tovaru a služieb, ale cestovanie predstavuje komplikácie pre vegetariánov/vegáni. Identifikácia vhodných potravinárskych výrobkov v cudzích jazykoch dokazuje pre vegánov/vegetariánov výzvu pri cestovaní v EÚ, najmä v prípade nejednoznačných zložiek, ktoré by mohli byť buď na rastlinách alebo na zvieratách.

Okrem toho zostáva niekoľko mylných predstáv obklopujúce rozdiel medzi vegetariánstvo a vegetariánstvo sám. Niektoré rýchle a pozoruhodné príklady sú; med, čokoľvek, čo obsahuje želatínu, a niektoré pivo, ktoré sú filtrované s živočíšnymi časťami.

Ak chcete odstrániť nejasnosti a uľahčiť identifikáciu potravín, navrhujeme, aby potravinárske spoločnosti dodatočne, podľa zákona, označovať svoje výrobky s 1 z 3 jednoduchých obrazových symbolov:

• Nie vegetarián – obsahuje živočíšne časti a/alebo vedľajšie produkty. • Vegetariánska – neobsahuje žiadnu časť tela živého alebo mŕtveho zvieraťa. • Vegan – je 100% na báze závodu.

Precedens tohto návrhu možno nájsť v Indii, kde sú potravinárske výrobky označené symbolom označujúcim "Nevegetariánske/vegetariánske".

Ak súhlasíte s tým, že lepšie označovanie potravín by pomohlo informovať voľbu pre spotrebiteľov v celej Európe, prosím, Podporte naše úsilie o zjednotenie označovania potravín podpísaním petície LabelVeg ECI.