Domů

Tato iniciativa evropského občana požaduje, aby obaly všech potravinářských výrobků zahrnovaly povinné označování, které označuje, zda se jedná o výrobky s masem/vegetariánem/Veganem. To přispěje k "informování výběru" pro spotřebitele v celé Evropě.

Podepište petici LabelVeg

Volby do životního stylu vegan, Vegetariánská a Flexské jsou prospěšné pro lidské zdraví, snižují dopad na životní prostředí a napomáhají ochraně dobrých životních podmínek zvířat. Existuje mnoho důvodů, proč by se lidé mohli rozhodnout snížit spotřebu živočišných produktů; etické, environmentální, náboženské a zdraví-lepší označování potravin pomůže lidem učinit informovaná rozhodnutí o své dietě a životním stylu.

V rámci Evropské unie existuje 24 úředních jazyků, výrobci mohou normálně do svých výrobků umístit pouze několik jazyků. EU umožňuje volný pohyb osob, zboží a služeb, ale cestování představuje komplikace pro vegetariány/vegany. Identifikace vhodných potravinářských produktů v cizích jazycích dokazuje, že pro veganské/vegetariány v EU existuje problém, zejména v případě nejednoznačných přísad, které by mohly být na bázi rostlin nebo zvířat.

Kromě toho existují nějaké mylné představy obklopující rozdíl mezi vegetariánství a Veganismem samotným. Některé rychlé a pozoruhodné příklady; med, cokoli, co obsahuje želatin, a určitá piva, která jsou filtrována na živočišnou část.

Abychom si vyjasnili jakoukoli nejednoznačnost a ulehčuje identifikaci potravin, navrhujeme, aby potravinářské společnosti navíc podle zákona značily své výrobky 1 ze 3 jednoduchých obrázkového symbolu:

• Ne vegetarián – obsahuje zvířecí části a/nebo vedlejší produkty. • Vegetarián – neobsahuje žádnou část těla živého nebo mrtvého zvířete. • Vegan – 100% na bázi rostlin.

Precedens tohoto návrhu lze nalézt v Indii, kde jsou potravinářské výrobky označeny symbolem označujícím "nevegetariánské/vegetariánské".

Souhlasíte-li s tím, že lepší označování potravin by pomohlo informovat spotřebitele v celé Evropě, prosím, Podpozete naše snahy o sjednocující označování potravin, a to podpisem LabelVeg ECI.