Mājas

Šī Eiropas pilsoņu iniciatīva prasa, lai visu pārtikas produktu iepakošana ietvertu obligātu marķējumu, norādot, vai produkti ir gaļa/veģetārietis/vegāns. Tas palīdzēs patērētājiem visā Eiropā "informēt par izvēli".

Parakstīt LabelVeg Lūgumraksts

Vegan, veģetārie un Flexitāra dzīvesveida izvēle ir izdevīga cilvēka veselībai, samazina ietekmi uz vidi un palīdz aizsargāt dzīvnieku labturību. Ir daudz iemeslu, kāpēc cilvēki varētu izvēlēties samazināt dzīvnieku izcelsmes produktu patēriņu; ētiskas, vides, reliģijas un veselības-labāka pārtikas marķēšana palīdzēs cilvēkiem izdarīt apzinātu izvēli par savu uzturu un dzīvesveidu.

Eiropas Savienībā ir 24 oficiālās valodas, ko ražotāji parasti var uzstādīt tikai dažas valodas uz savu produkciju. ES pieļauj cilvēku, preču un pakalpojumu brīvu apriti, bet Ceļošana rada sarežģījumus veģetāriešiem/vegāniem. Piemērotu pārtikas produktu identificēšana svešvalodās izrādās izaicinājums vegāniem/veģetāriešiem, kas ceļo pa ES, jo īpaši neskaidro sastāvdaļu gadījumā, kas varētu būt vai nu augu, vai dzīvnieku bāzes.

Turklāt joprojām ir daži maldīgus apstākļus, kas saistīti ar atšķirību starp veģetārismu un Veganism pati. Daži ātri un vērā ņemami piemēri; medus, viss, kas satur želatīnu, un dažiem alus, kas tiek filtrēti ar dzīvnieku daļas.

Lai notīrītu jebkādu neskaidrību un padarītu pārtikas identifikāciju vieglāku, mēs ierosinām, ka pārtikas uzņēmumiem papildus ar likumu marķēt savus ražojumus ar 1 no 3 vienkāršiem ilustrētam simboliem:

• Nav veģetārietis-satur dzīvnieku daļas un/vai blakusproduktus. • Vegetarian-nesatur daļu ķermeņa dzīvo vai mirušu dzīvnieku. • Vegan – ir 100% augu bāzes.

Precedents šo priekšlikumu var atrast Indijā, kur pārtikas produkti ir marķēti ar simbolu, kas norāda "non-veģetārie/veģetārietis".

Ja jūs piekrītat, ka labāka pārtikas marķēšana palīdzētu informēt izvēli patērētājiem visā Eiropā, lūdzu atbalstīt mūsu centienus, lai vienotos par pārtikas marķēšanu, parakstot LabelVeg ECI lūgumrakstu.