Tänapäeva dieedid muutmine

Rohkem ja rohkem inimesi ELis (eriti noored) võtavad oma toitumisharjumuste suhtes tervislikuma ja eetilise lähenemise. Seega on täiesti mõistlik, et Toiduainetootjad/jaemüüjad võtavad vastu kohustusliku lihtsa märgistamissüsteemi, mis näitab toiduainete sobivust eri toidusüüpidele. Tarbijate teavitamine koostisosa, looma või taime tüübist võimaldab neil teha paremaid valikuid. See on eriti oluline Euroopa mandri mitmekeelse iseloomu valguses.

Taimetoitlased, Vegans ja Flexitarstid (need, kes püüavad vastu võtta rohkem taimset dieeti) peavad olema hüperhoiatus toidu pakendil koostisosade uurimisel-mõned neist võivad olla mitmetähenduslik ja sageli on vähe selgust selle üle, kas tooted on vegan-sõbralik või taimne sõbralik. Sobivate toiduainete hankimise ülesanne on palju raskem, kui te ei saa rääkida selle riigi keelest, kus te olete.

Kontinendil, mis on kodanike vaba liikumise aluseks, on eriti oluline, et kõikide Euroopa ühenduse liikmete jaoks oleks hõlpsam reisida, olenemata nende toitumisnõuetest. See muudab Euroopa ka atraktiivsemaks kohaks välisriikide külastajatele, kes järgivad konkreetset dieeti kõlbeliste, eetiliste, religioossete, kultuuriliste või tervislikud põhjused.

Inimesed on ajalooliselt alati kasutanud loomi toidusallikana, kuid tänapäevastes aegadel on Lääne dieeti loovaid loomapõllumajandust saanud tahtmatu tee keskkonna hävitamiseks. Elupaikade hävimine, näiteks Amazoni vihmametsas, toob liike väljasuremise äärel, kui me võistleme selle ruumi eest, mida jagame teiste loomadega. Elupaiga ja bioloogilise mitmekesisuse murettekitav ja jätkuv kadumine peaks meid kõiki puudutanud, sest taimed ja loomad on vajalikud planeedi reguleerimise ja tervise jaoks.

Kariloomad suurendavad rohkem kasvuhoonegaase kui transport ning on peamine maa ja vee degradeerumise põhjus, mis kasvab ainult siis, kui rohkem "mittelääne" riike võtab vastu "läänepoolse" toitumise. Tervitame transpordi heitkoguseid, kuid nõudluse vähendamine kariloomade poolt maakasutus on terviklikum lähenemine kliimamuutuste vastu võitlemisele. Igaüks, kes hoolib meie planeedi tervislikkuse eest, peaks olema varustatud teabega, mille alusel määrata töökojas, mille toode on tekitanud riiulile rohkem keskkonnakahju.

Loomade põllumajandus on ka koht, kus leidub halvimaid loomade julmust juhtumeid. Lisaks moraalsele argumendile loomade tapmise vastu; et nad on tundvad olendid ja seega nende elu pole vähem vääriline kui meie omad. Me näeme rohkem ja rohkem dokumentaalfilme paljastades tingimused, et meie kaasmaalased on allutatud: me näeme lehmi leinamist pikka aega pärast seda, kui nad on eraldatud oma beebi vasikad (et neid saab kunstlikult viljastatud, et hoida piima tootmine): me näeme beebi põrsad kastreeritakse ja võttes oma saba lõigatud, ilma valuvaigistit, kes siis hoitakse juriidiline ja äärmuslik piiratud ruumi: me näeme kodulinde, kellel nende noad põles maha, et vältida nende nokkimine üksteise juures väike , õiguslikud piiratud ruumid. Need on lihtsalt mõned Tamer hirmudest, mis toimuvad selleks, et saada see muna, tassi piima või kana rindade oma plaadi õhtusöögi ajal. Igaüks, kes armastab elu ja austab meie kaasolendeid, ei tohiks soovida neid tegusid ja tavasid jätkata.

Euroopa Liit tunnustab loomi kui tundlikke olendeid ning peaks seetõttu tagama, et tarbijad, kes ei soovi kaasa aidata nende julmade vastu, on juurdepääs teabele, et nad saaksid teha teadlikumaid valikuid.

Lisaks sellele on lisatud terviseprobleeme, mis on loomse toidu puhul valgeks tulnud. Näiteks; töödeldud liha on määratletud kui rühm 1 terviseriskid-kantserogeensed inimestele-mis on samas klassis suitsetamistubakat.

Piimatooted on seotud kõrge kolesteroolitaseme (koos munade) ja tegelikult nõrgendab luud leostudes kaltsiumi-muutes neid rabedaks. Selline tervisemõju on täiesti mõistlik, et tarbijatele tuleks anda võimalus teha teadlikke oste toiduainete selge märgistamise kaudu.

Lihtne märgistamissüsteem tähendab, et kõik taimetoitlased, taimetoitlased, flexitlased ja liharaajad võivad teha teadlikke valikuid toidu kohta, mida nad söövad oma tervise suhtes.

Indias on juba võetud meetmeid, kus toit peab olema selgesti märgistatud; taimedele või mittetaimedele, et kaitsta tarbijate huve India toiduohutuse ja standardite REGs 2011 peatükis 2. Seda tehakse pruunide sümboliga mitte-veg-toitude puhul ja rohelise sümboliga veg toidu jaoks. LabelVeg teeb ettepaneku võtta vastu samalaadne märgistamissüsteem, mis sisaldab täiendavat sümbolit, mis tähistab vegan-sõbralikku toodet, et kaitsta tarbijate huve kogu kontinendil, millel on 25 ametlikku keelt.

Selle artikli lugemisel võiksite endalt küsida: "kus Vegans/taimetoitlased saavad oma valgu?!" Vastuseks küsime küsimuse: "kust elevant oma valgu välja on saanud?" Ja esitage veel üks küsimus; "Milline liik põhjustab meie planeedile jätkusuutlikku keskkonnakahju?"

Kogu ELis on taimepõhine toitumine kasvanud. Suurbritannias Nüüd on olemas õiguslik juhtum, mis ütleb, kas veganismi võib käsitada kui kaitstavat omadust võrdõiguslikkuse seaduses 2010, mis hõlmab usutunnistuse või veendumusi (selle alla kuuluvad filosoofilised veendumused). Ootame selle kohta täiendavat värskendust.

On tulnud aeg võtta mõistlik lähenemisviis, et tunnustada seda üha suurenevat eetilist ja tervislikumat eluviisi, mida inimesed kogu ELis võtavad, on täiesti mõistlik, et tootjad on kohustatud deklareerima, kas nende toit

tooted on taimetoitlane või vegan-sõbralik lihtsa etiketiga (eriti arvestades keelebarjääri, mis eksisteerivad).

Artikkel Joel Baccas ja Madeleina Kay

Viited ja edasised artiklid:

https://www.Farrer.co.uk/News-and-Insights/Blogs/sacked-vegan-claims-Discrimination—a-Landmark-Case/

https://www.fssai.gov.in/dam/jcr:61b5ecf1-7a41-4185-8485-4a7f68f71c2b/Compendium_Packaging_Labelling_Regulations.pdf

https://www.peta.org/Living/Food/Reasons-Stop-Drinking-Milk/

https://www.WHO.int/Features/QA/Cancer-Red-Meat/EN/

https://news.un.org/en/Story/2015/10/513662-New-un-Report-Links-Processed-MEATS-Cancer-Humans-Red-Meat-Also-Likely-Cause

Liha ÜRO maailma kõige pakilisem probleem:

https://news.un.org/en/Story/2006/11/201222-rearing-Cattle-produces-More-Greenhouse-Gases-Driving-Cars-un-Report-warns

https://www.unenvironment.org/News-and-Stories/Story/Tackling-Worlds-Most-Urgent-problem-Meat

https://www.ciwf.org.uk/Factory-Farming/Animal-Cruelty/