Zmena modernej diéty

Viac a viac ľudí v EÚ (najmä v mladosti) prijíma zdravší a etický prístup k ich stravovacím návykom. Je preto úplne rozumné, aby výrobcovia potravín/maloobchodníci prijali povinný jednoduchý systém označovania, ktorý naznačuje vhodnosť potravinárskych výrobkov pre rôzne druhy výživy. Upozorňujúce spotrebiteľov na typ zložky, živočíšneho alebo rastlinného na báze, im umožní lepšie voľby. Je to dôležité najmä vzhľadom na viacjazyčný charakter európskeho kontinentu.

Vegetariáni, vegáni a Flexitarians (tí, ktorí sa snažia prijať viac rastlín na diétu) musí byť Hyper varovania pri štúdiu zložiek na obaloch potravín-z ktorých niektoré môžu byť nejasné a tam je často málo jasnosti nad tým, či výrobky sú vegan priateľské alebo vegetariánskej priateľskej. Úlohou získania vhodných potravinárskych výrobkov je oveľa ťažšie, ak nemôžete hovoriť jazykom krajiny, v ktorej sa nachádzate.

Na kontinente, ktorý sa pýši voľným pohybom občanov, je obzvlášť dôležité, aby sa uľahčila ľahká cesta pre všetkých členov Európskeho spoločenstva bez ohľadu na ich diétne požiadavky. To prispeje aj k tomu, že Európa bude atraktívnejšou miestom pre zahraničných návštevníkov, ktorí sledujú špecifickú stravu z morálnych, etických, náboženských, kultúrnych alebo zdravotných dôvodov.

Ľudské bytosti majú historicky vždy používajú zvieratá ako zdroj potravy, však, v modernej dobe, živočíšne poľnohospodárstvo, ktoré udržiava západnej strave sa stala neúmyselnou cestou k zničeniu životného prostredia. Biotopy ničenia, napríklad v Amazon Rainforest, prináša druhy na pokraji vyhynutia, ako sme súťažiť o priestor zdieľame s inými zvieratami. Alarmujúce a pokračujúce straty biotopov a biodiverzity by sa mali týkať nás všetkých, pretože rastliny a zvieratá sú potrebné pre reguláciu a zdravie planéty.

Hospodárske zvieratá sa viac podieľa na skleníkových plynoch ako doprava a je hlavnou príčinou degradácie pôdy a vody, čo sa len zvyšuje ako viac ' non západnej ' krajiny prijať ' Westernised ' diétu. Vítame obrna o emisiách z dopravy, ale zníženie dopytu po využívaní pôdy hospodárskymi zvieratami je holistický prístup k riešeniu klimatických zmien. Každý, kto sa stará o zdravie našej planéty by mala byť poskytnutá s informáciami na určenie na podlahe v obchode, ktorý výrobok spôsobil viac škody na životnom prostredí dostať do police.

Živočíšne poľnohospodárstvo je tiež miesto, kde nájdete najhoršie prípady krutosti zvierat. Okrem morálneho argumentu proti porážke zvierat; že sú sentientní bytosti, a preto ich životy nie menej hodný ako naše vlastné. Vidíme viac a viac dokumentárnych vystavuje podmienky, že naši kolegovia pozemšťania sú predmetom: vidíme kravy smútku po dlhú dobu potom, čo sú oddelené od ich detských teliat (takže môžu byť umelo oplodnené, aby sa mlieko produkcia prebieha): vidíme, Baby prasiatka kastrovaný a majú svoje chvosty odrezať, bez bolesti, ktorí sú potom držané v právnom a extrémnom uzavretom priestore: vidíme, hydina s ich zobáky spálili, aby sa zabránilo im z zobanie na seba v malom , právne uzavreté priestory. To sú len niektoré z Tamer zverstvá, ktoré sa konajú, aby si, že vajcia, šálka mlieka alebo kuracie prsia na váš tanier na večeru čas. Každý, kto miluje život a rešpektuje naše kolegami stvorenia by nemali chcieť tieto činy a praktiky pokračovať.

Európska únia uznáva zvieratá ako vnímajúce bytosti, a preto by mala zabezpečiť, aby spotrebitelia, ktorí nechcú prispievať k krutostiam, ktoré sa uskutočňujú, mali prístup k informáciám, aby mohli prijímať informované rozhodnutia.

Okrem toho existujú aj ďalšie zdravotné problémy, ktoré prichádzajú na svetlo, pokiaľ ide o diétu založenú na zvieratách. Napríklad; spracované mäso sa určuje ako skupina 1 zdravotné riziko-karcinogénne pre ľudí-ktorý je v rovnakej triede ako tabak na fajčenie.

Mliečne výrobky boli spojené s vysokým cholesterolom (spolu s vajciami) a vlastne oslabenie kostí vylúhovaním vápnika-robiť je krehký. S takýmito zdravotnými dôsledkami je úplne rozumné, aby spotrebitelia mali možnosť uskutočňovať informované nákupy prostredníctvom jasného označovania potravinárskych výrobkov.

Mať jednoduchý systém označovania znamená, že všetci vegetariáni, vegáni, flexitarians a mäsové jedáci môžu rozhodovať o potravinách, ktoré jedia, pokiaľ ide o ich zdravie.

V Indii sa už podnikli kroky, v ktorých musia byť potraviny zreteľne označené; vegetariánskej alebo non-vegetariánskej, s cieľom chrániť záujmy spotrebiteľov v Indii je bezpečnosť potravín a noriem regs 2011 Kapitola 2. To je robené tým, hnedý symbol pre non-Veg potravín a zelený symbol pre zelenina potravín. LabelVeg navrhuje podobný systém označovania, ktorý obsahuje dodatočný symbol znamenujúci vegánsky výrobok, by mal byť prijatý v rámci EÚ na ochranu záujmov spotrebiteľov na celom kontinente, ktorý má 25 úradných jazykov.

Pri čítaní tohto článku, môžete sa pýtať sami seba na otázku: ' kde sa vegáni/vegetariáni si ich proteín z?! ' V odpovedi sa pýtame na otázku: ' odkiaľ slon dostať svoje bielkoviny z? ' A položiť ďalšiu otázku; "Ktoré druhy spôsobujú neudržateľné environmentálne škody na našej planéte?"

V celej EÚ prijíma rastlinu diétu je na vzostupe. V Spojenom kráľovstve teraz existuje právny prípad, ktorý bude hovoriť, či vegetariánstvo možno považovať za chránenú charakteristiku podľa zákona o rovnosti 2010, ktorý zahŕňa náboženstvo alebo vieru (filozofické presvedčenie je pokrytá v tomto). Čakáme na ďalšie aktualizácie na to.

Čas sa dosiahol rozumný prístup s cieľom uznať tento navždy rastúci etický a zdravší životný štýl ľudí v celej EÚ prijímajú, je úplne rozumné, že výrobcovia sú povinní vyhlásiť, ak ich potravín

výrobky sú vegetariánskej alebo vegánskej priateľské s jednoduchým štítkom (najmä vzhľadom na jazykové bariéry, ktoré existujú).

Článok Joel Baccas a Madeleina Kay

Referencie a ďalšie články:

https://www.Farrer.co.uk/News-and-Insights/blogs/sacked-vegan-claims-Discrimination—a-medzník-Case/

https://www.fssai.gov.in/dam/jcr:61b5ecf1-7a41-4185-8485-4a7f68f71c2b/Compendium_Packaging_Labelling_Regulations.pdf

https://www.PETA.org/Living/Food/reasons-Stop-Drinking-Milk/

https://www.WHO.int/features/QA/Cancer-Red-Meat/EN/

https://News.un.org/en/Story/2015/10/513662-New-un-Report-Links-processed-meats-Cancer-Humans-Red-Meat-also-likely-Cause

Najnaliehavejším problémom pre mäso OSN na svete:

https://News.un.org/en/Story/2006/11/201222-rearing-Cattle-produces-more-Greenhouse-Gases-Driving-Cars-un-Report-Warns

https://www.unenvironment.org/News-and-Stories/Story/tackling-Worlds-most-URGENT-Problem-Meat

https://www.CIWF.org.uk/Factory-Farming/Animal-Cruelty/