Namuose

Šio Europos piliečių iniciatyvos metu reikalaujama, kad ant visų maisto produktų pakuočių būtų privalomas ženklinimas nurodant, ar produktai yra mėsos/Vegetariška/veganai. Tai padės "informuoti pasirinkimą" vartotojams visoje Europoje.

Registruotis LabelVeg peticija

Veganai, vegetariški ir Flexitariniai gyvenimo būdo pasirinkimai yra naudingi žmonių sveikatai, mažina poveikį aplinkai ir padeda apsaugoti gyvūnų gerovę. Yra daug priežasčių, kodėl žmonės gali pasirinkti sumažinti savo gyvūninių produktų suvartojimą; etikos, aplinkos, religijos ir sveikatos, geresnis maisto ženklinimas padės žmonėms priimti pagrįstus sprendimus dėl dietos ir gyvenimo būdo.

Europos Sąjungoje yra 24 oficialiosios kalbos, o gamintojai savo gaminiuose paprastai gali talpinti tik kelias kalbas. ES leidžia laisvam žmonių, prekių ir paslaugų judėjimui, tačiau kelionės kelia problemų Vegetarai/veganai. Tinkamų užsienio kalbų maisto produktų identifikavimas įrodo, kad veganai ir vegetarams keliaujant ES yra iššūkis, ypač dviprasmiškų sudedamųjų dalių, kurios gali būti arba augalinės, arba gyvūninės kilmės, atveju.

Be to, lieka tam tikrų klaidingų nuomonių aplink tarp Vegetarianism ir veganism pati skirtumas. Kai kurie greitai ir pastebimų pavyzdžių yra; medus, viską, kad yra želatina, ir tam tikrų alaus, kad būtų filtruojamas su gyvūnų dalys.

Norėdami išvalyti bet dviprasmiškumą ir padaryti maisto identifikavimas lengviau, mes siūlome, kad maisto įmonės papildomai pagal įstatymą, ženklinti savo produktus su 1 iš 3 paprastų vaizdinių simbolių:

• Ne vegetariškas-yra gyvūninės kilmės dalys ir/arba šalutiniai produktai. • Vegetariškas – nėra gyvų ar negyvų gyvūnų kūno dalis. • Veganai – 100% augalo.

Šio pasiūlymo precedentą galima rasti Indijoje, kur maisto produktai ženklinami simboliu "ne Vegetariška/Vegetariška".

Jei sutinkate, kad geresnis maisto produktų ženklinimas padėtų informuoti vartotojus visoje Europoje, prašome paremti mūsų pastangas suderinti maisto produktų ženklinimą, pasirašant LabelVeg peticiją.