Besikeičiančios šiuolaikinės dietos

Vis daugiau žmonių ES (ypač jaunimas) priima sveikesnį ir etišką požiūrį į savo mitybos įpročius. Todėl visiškai protinga, kad maisto gamintojai ir (arba) mažmenininkai taikytų privalomą paprastą ženklinimo sistemą, kuri rodytų maisto produktų tinkamumą skirtingiems mitybos tipams. Įspėti vartotojus apie sudedamosios dalies, gyvūnų ar augalų tipą, leis jiems priimti geresnius sprendimus. Tai ypač svarbu atsižvelgiant į daugiakalbį Europos žemyno pobūdį.

Vegetarai, veganai ir Flexitarians (tiems, kurie siekia priimti daugiau augalų mityba) turi būti hiper perspėjimo, kai studijuoja maisto pakuotės ingredientų-kai kurie iš jų gali būti dviprasmiškas ir dažnai yra šiek tiek aiškumo, ar produktai yra veganų draugiškas ar Vegetariškas draugiškas. Užduotis gauti tinkamus maisto produktus yra daug sunkiau, jei negalite kalbėti šalies, kurioje esate, kalba.

Žemyne, kuris didžiuojasi laisvu piliečių judėjimu, ypač svarbu, kad visiems Europos Bendrijos nariams būtų lengviau keliauti lengvai, neatsižvelgiant į jų mitybos poreikius. Dėl to Europa taps patrauklesne vieta užsienio lankytojams, kurie laikosi konkrečios dietos dėl moralinių, etinių, religinių, kultūrinių ar sveikatos priežasčių.

Žmonės istoriškai visada naudojo gyvūnus kaip maisto šaltinį, tačiau, šiuolaikiniais laikais, gyvūnų žemės ūkis, kuris palaiko Vakarų dieta tapo netyčinis kelias į aplinkos sunaikinimą. Buveinių naikinimo, pavyzdžiui, Amazonės atogrąžų miškai, yra pareikšti rūšių iki išnykimo ribos, kaip mes konkuruoti erdvę mes pasidalinti su kitais gyvūnais. Nerimą ir nuolatinį buveinių ir biologinės įvairovės nykimas turėtų būti susijęs su mumis visais, nes augalai ir gyvūnai yra būtini planetos reglamentavimui ir sveikatai.

Gyvuliai labiau didina šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį nei transportas ir yra pagrindinė žemės ir vandens degradacijos priežastis, kuri tik didėja, nes daugiau "ne Vakarų" šalių priima "Westernised" dietą. Mes sveikiname bortų išmetamuosius teršalus, tačiau mažinant žemės naudojimo gyvulių sausumoje paklausą yra labiau Holistinis požiūris į kovą su klimato kaita. Kiekvienas, kuris rūpinasi sveikatos mūsų planetoje turėtų būti pateikta informacija, siekiant nustatyti ant Cecho, kuris produktas sukėlė daugiau žalos aplinkai patekti į lentyną.

Gyvūnų žemės ūkis taip pat yra kur rasti blogiausius atvejus, gyvūnų žiaurumo. Be moralinių argumentų prieš gyvūnų skerdimą; kad jie yra juslių būtybių ir todėl jų gyvenimas ne mažiau vertas, nei mūsų pačių. Mes matome vis daugiau ir daugiau dokumentinių atskleisti sąlygas, kad mūsų kolegos Earthlings yra taikomos: mes matome, karvės gedulo ilgą laiką po to, kai jie atskiriami nuo savo kūdikio veršelius (todėl jie gali būti dirbtinai tręšiami, siekiant išlaikyti pieno gamyba vyksta): mes matome kūdikių paršeliams kastruotas ir turintys savo uodegos atkirpti, be skausmo, kurie vėliau laikomi teisinės ir ekstremalios uždaroje erdvėje: mes matome, kad naminiai paukščiai, turintys savo snapai sudegė, siekiant užkirsti kelią jų iš kapo kiekvieną

mažose, teisiniuose uždarose erdvėse. Tai tik keletas iš Tamer žiaurumus, kurie vyksta siekiant gauti, kad kiaušinių, puodelis pieno ar vištienos krūtinėlė į savo plokštelę vakarienė metu. Visi, kurie myli gyvenimą ir gerbia mūsų tautiečių būtybes, neturėtų pageidauti šių veiksmų ir praktikos toliau.

Europos Sąjunga pripažįsta gyvūnus kaip juslių būtybes ir todėl turėtų užtikrinti, kad vartotojai, kurie nenori prisidėti prie šių žiaurybių, turėtų prieigą prie informacijos, kad galėtų priimti informacija pagrįstus sprendimus.

Be to, esama sveikatos problemų, kurios, atsižvelgiant į gyvūnų mitybą, artėja prie šviesos. Pavyzdžiui; perdirbta mėsa nustatoma kaip 1 grupės rizikos sveikatai-kancerogeninis poveikis žmogui, kuris yra toje pačioje klasėje kaip ir rūkomasis tabakas.

Dienoraštis buvo susijęs su aukšto cholesterolio (kartu su kiaušiniais) ir iš tikrųjų silpninti kaulus išplovimo kalcio-todėl jie trapūs. Tai visiškai pagrįsta, turint tokį poveikį sveikatai, kad vartotojams turėtų būti suteikta galimybė priimti informacija pagrįstus pirkimus aiškiai ženklinant maisto produktus.

Paprasta ženklinimo sistema reiškia, kad visi vegetarai, veganai, flexitarians ir mėsos valgytojai gali priimti pagrįstus sprendimus dėl maisto, kurį jie valgo dėl savo sveikatos.

Jau imtasi priemonių Indijoje, kurioje maisto produktai turi būti aiškiai paženklinti etiketėmis; Vegetarų ar ne Vegetarų, siekiant apsaugoti vartotojų interesus pagal Indijos maisto saugos ir standartų regs 2011 skyrius 2. Tai daroma rudos simbolis ne veg maisto ir žalia simbolis veg maisto. LabelVeg siūlo panašią ženklinimo sistemą, į kurią būtų įtrauktas papildomas simbolis, žymintis veganiškai patogų produktą, kuris turėtų būti priimtas ES, siekiant apsaugoti vartotojų interesus visame žemyne, kuris turi 25 oficialias kalbas.

Po svarstymo šį straipsnį, jums gali būti užduoti sau klausimą: "kur veganai/vegetarai gauti savo baltymų iš?!" Atsakydama mes užduoti klausimą: "kur dramblys gauti savo baltymų iš?" Ir užduokite papildomą klausimą; "Kokia rūšis sukelia netvarią žalą aplinkai mūsų planetoje?"

Visoje ES didėja augalinės dietos priėmimas. Jungtinėje Karalystėje dabar yra teisinis atvejis, kuris pasakys, ar veganizmą galima laikyti saugoma charakteristika pagal lygybės įstatymą 2010, kuris apima religijos ar tikėjimo (Filosofinis tikėjimas yra apdraustas pagal šį). Mes laukiame tolesnio atnaujinimo apie tai.

Atėjo laikas imtis protingų metodų, kad būtų galima pripažinti, jog vis didėjantys etiniai ir sveikesni gyvenimo būdo žmonės visoje ES yra priimti, visiškai protinga, kad gamintojai privalo deklaruoti, jei jų maistas

produktai yra Vegetarų ar veganų draugiškas su paprasta etiketė (ypač atsižvelgiant į kalbos barjerus, kad egzistuoja).

Straipsnis Joel Baccas ir Madeleina Kay

Nuorodos ir kiti straipsniai:

https://www.Farrer.co.uk/News-and-Insights/blogs/sacked-vegan-Claims-discrimination—a-Landmark-Case/

https://www.fssai.gov.in/dam/jcr:61b5ecf1-7a41-4185-8485-4a7f68f71c2b/Compendium_Packaging_Labelling_Regulations.pdf

https://www.Peta.org/Living/Food/reasons-Stop-drinking-Milk/

https://www.who.int/features/QA/Cancer-Red-Meat/EN/

https://News.un.org/en/Story/2015/10/513662-New-un-Report-Links-Processed-meats-Cancer-Humans-Red-Meat-also-likely-cause

Mėsa JT pasaulyje aktualiausia problema:

https://News.un.org/en/Story/2006/11/201222-rearing-Cattle-produces-more-Greenhouse-gases-Driving-Cars-un-Report-Warns

https://www.unenvironment.org/News-and-Stories/Story/tackling-Worlds-Most-Urgent-problem-Meat

https://www.CIWF.org.uk/Factory-Farming/Animal-Cruelty/